VARAA AIKA PALVELUIHIMME:

044 970 2952 Sähköinen ajanvarauskalenteri

FysioAkatemia Oy


Yritys

Olemme vuonna 2014 perustettu yritys, joka tarjoaa kuntoutuspalveluita kaiken ikäisille ihmisille. Meillä työskentelee ammattitaitoinen ja rento henkilökunta mottonaan ”Puhtaan liikkeen puolesta”.


Keskitymme työssämme asiakkaan ongelmakohtien löytämiseen käyttäen toiminnallisia testejä. Hoitomme perustuu aina perusteelliseen haastatteluun ja tutkimiseen, työkaluna käytämme mm. manuaalista terapiaa. Käytyäsi meillä, tiedät mistä ongelmat johtuvat, miten voit niihin itse vaikuttaa sekä miten voit pitkittää hoidon hyötyjä meiltä saamiesi yksilöllisten harjoitteiden avulla.


Palveluihimme kuuluvat mm. fysioterapia, osteopatia, leikkauksen jälkeinen kuntoutus, urheiluhieronta, sekä erilaiset testit, joista voit lukea lisää Palvelut-osiostamme. Uusina palveluinamme tarjoamme Pelite-testiä lapsille ja nuorille sekä Seniorix-testiä, joka on kehitetty iäkkäämmille ihmisille.


Toimimme monien urheiluseurojen fysioterapiayksikkönä. Meiltä löydät alan viimeisimmän tietotaidon vammojen hoidosta ja kuntoutuksesta.


Meille on vaivatonta tulla, parkkipaikat löytyvät läheltä. Alla esitelty tiimimme toivottaa sinut tervetulleeksi!


Tutustu palveluihimme ja varaa aikasi puhelimitse 044 970 2952 tai sähköisestä ajanvarauskalenteristamme.

Olemme avoinna arkisin klo 8-21 ja lauantaisin sopimuksen mukaan.

MEIDÄN TIIMIMME

Tero

Tero Heikkilä

Toimitusjohtaja
Movement Specialist
Fysioterapeutti
Manipulatiivinen fysioterapeutti
Maitland-Concept
ajanvaraus 044 970 2952
tero@fysioakatemia.fi

Ira

Ira Heinonen

Urheiluhieroja
ajanvaraus 044 970 2952
ira@fysioakatemia.fi





Tarja

Tarja Kauppinen

Koulutettu hieroja
Hermoratahieroja
ajanvaraus 044 970 2952
tarja@fysioakatemia.fi

Janne

Janne Kivistö

Movement Specialist
Fysioterapeutti
Manipulatiivisesti erikoistuva
Maitland-Concept
ajanvaraus 044 970 2952
puh. 041 546 0931
janne@fysioakatemia.fi

Lassi

Lassi Karhunen

Movement Specialist
Osteopaatti AMK
Urheiluhieroja
ajanvaraus 044 970 2952
Puh. 040 861 7324
lassi@fysioakatemia.fi

Mikko

Mikko Mattila

Movement Specialist
Fysioterapeutti
Urheiluhieroja
ajanvaraus 044 970 2952
Puh. 0400 764 575
mikko@fysioakatemia.fi

Pirjo

Pirjo Vainio

Movement Specialist
Fysioterapeutti
Toimipistevastaava
ajanvaraus 044 970 2952
puh. 040 531 0031
pirjo@fysioakatemia.fi

Mauri

Mauri Valmari

Fysioterapeuttiopiskelija
Seurayhteistyöhenkilö
ajanvaraus 044 970 2952
puh. 040 054 6515
mauri@fysioakatemia.fi

Niko

Niko Vieremä

Fysioterapeutti
Urheiluhieroja
Seurayhteistyöhenkilö
ajanvaraus 044 970 2952
puh. 040 964 8935
niko@fysioakatemia.fi

Heidi

Heidi Sinaga

Urheiluhieroja
ajanvaraus 044 970 2952
heidi@fysioakatemia.fi




Emma

Emma Jones

Fysioterapeutti
Ratsastuksenohjaaja
Seurayhteistyöhenkilö
ajanvaraus 044 970 2952
emma@fysioakatemia.fi

Markus

Markus Uotila

Osteopaatti AMK
ajanvaraus 044 970 2952
puh. 040 719 8955
markus@fysioakatemia.fi

Daniela

Daniela Realpe

Hieroja
ajanvaraus 044 970 2952
daniela@fysioakatemia.fi